singltrek_cz_PR_Bahot_na_kolo

Bez čeho se neobejde žádný sportovní cyklista? Bez adekvátní cyklistické výbavy!

Mezi Čechy najdeme spoustu nadšených cyklistů, mnohem více než v jiných zemích. Spousta lidí v sedle kola tráví i svou dovolenou. S větrem v zádech prý starosti mizí jako pára nad hrncem.
K tomu, aby jízda na kole byla zážitkem a ne utrpením, je třeba dodržet hned několik zásad. A na každou jízdu se vydávat s adekvátním cyklistickým vybavením.

Jaké kolo?

V první řadě se samozřejmě neobejdete bez patřičného kola. Horského vhodného pro jízdu v terénu, silničního, popřípadě krosového pro jízdu na silnicích, či trekingového, s nímž budete moci vyrazit na oba typy terénů.

Pohodlí při jízdě na prvním místě

Následuje pohodlné cyklistické oblečení. Dobře savé, prodyšné a cyklistu nijak neomezující v pohybu. Dres na kolo, to je především cyklistické triko, ať již s krátkými či dlouhým rukávem. Ideálně z funkčního materiálu, tedy patřičně elastického a popřípadě i s antibakteriální úpravou.

Cyklistické kraťasy

A k cyklistickému dresu samozřejmě patří kraťasy na kolo či cyklistické kalhoty. Při jízdě v létě zřejmě zvolíte kraťasy – dobře odvádějící pot, prodyšné, voděodolné, popřípadě i se zvýšenou odolností proti protržení.

Abyste neprofoukli

V zimě ale upřednostněte spíše hřejivější cyklistické kalhoty. Opět s tepelnými vlastnostmi funkčních materiálů, které vaši pokožku udrží v teple a suchu. Podceňovat byste neměli ani rukavice na kolo, které mimo jiné zabraňují protáčení řídítek, a tím přispívají k bezpečnosti při jízdě. Stejně jako blatníky na kolo, které jsou zase nezbytné při jízdě na mokrém povrchu.

Batohy na kolo

Plánujete-li delší vyjížďku, neobejdete se bez cyklistického batohu. Určitě investujte do modelu s chráničem páteře a s veškerými díly, které batohy na kolo mají mít. Tedy s nezbytným zádovým dílem a batohovou kapsou. Praktický je i držák přilby na batohu.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.