Dámský šperk podle vkusu

Vyberte si diamantový šperk podle svého vkusu. Jak na to?

Diamanty odjakživa patřily k symbolům luxusu. Dnes si však můžete dopřát diamantové šperky také pro každodenní příležitost v cenově dostupných relacích. Výhodné nabídky můžete najít například na internetových klenotnictvích, kde si vybere každý. Šperk si můžete vybrat podle svého vkusu i finančních možností. Pokud se rozhodnete do šperků vložit více peněz, jsou navíc diamantové šperky skvělou příležitostí k investici.

Výjimečnost diamantových šperků

Diamanty mají jedinečné chemické vlastnosti, co z nich dělá výjimečné drahé kameny. Jsou nejtvrdší sloučeninou, která na Zemi existuje. Kámen může být vybroušen dle požadavku klenotníka, kdy nejžádanější je briliantový brus. Je to specifický kulatý brus diamantů, který může být následně osázen do libovolných šperků. Luxusní diamantové šperky mohou být v různých podobách, od populárních náušnic, náhrdelníků, přívěsků až po náramky. Pokud vás zajímá, v jakých cenách se podobné šperky pohybují, hodně závisí na samotném šperku jako takovém a jeho provedení. Velkou roli hraje:

  • Použitý kámen a množství kamenů
  • Velikost a čistota použitých kamenů
  • Drahý kov, ve kterém jsou kameny osázeny

Tady je třeba říci, že pro briliantový brus se nejčastěji používají zmiňované diamanty, ale mohou to být i jiné drahé kameny, které jsou tímto způsobem vybroušeny. To samozřejmě zásadně ovlivňuje cenu šperků. Záleží pochopitelně také na velikosti kamenů a čistotě, která je například u diamantů velmi důležitá. Určitě cenu ovlivňuje také zda je použito stříbro, zlato, případně o jaké ryzosti.

Elegantní náramky

Mezi jedny z nejpopulárnějších šperků mezi ženami patří rozhodně náramky. Hned po náušnicích jsou ty nejoblíbenější. Elegantní diamantové náramky pořídíte v různých provedeních s různou bohatostí osázení kameny. Je důležité si zvolit šperk podle svého stylu, abyste se s ním cítila vždy přirozeně.

Zdroj obrázku: MILA Zed / Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.