Fotokniha

Darujte společné vzpomínky: fotokniha jako kreativní vánoční dárek 

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšit své nejbližší na Vánoce? Vytvořte něco osobitého. Několik posledních let jsou trendem fotoknihy či fotokalendáře. Umí totiž vykouzlit úsměv na tváři i dlouhou dobu po Vánocích. Poradíme vám, jak vytvoříte knihu z vlastních fotek. 

Zavzpomínejte na společné zážitky 

To nejcennější, co můžete svým nejbližším dát, je váš čas. Společné výlety a dovolené, to jsou události, na které často vzpomínáte celý svůj život. Člověk by chtěl při některých momentech zastavit čas a prožít je ještě jednou. Díky fotoknihám můžete. Doba starých fotoalb je dávno pryč, většina lidí má dnes fotoalbum v cloudu. Tam se sice vejdou miliony fotek, ale se svými blízkými si je pravděpodobně prohlížet nebudete. Tištěné fotky mají stále své kouzlo, proto jsou fotoknihy oblíbeným vánočním dárkem.  

Jak fotoknihu vytvořit? 

Tvorba fotoknihy je jednodušší, než byste možná čekali, a přitom dokáže udělat velkou radost. Nejvíce času vám zabere výběr fotografií, které chcete v knize zvěčnit. Nemáte ponětí, jaké fotky vybrat? Fotoknihy lidé nejčastěji tvoří ze společných dovolených. Pokud máte málo fotek, můžete vytvořit například knihu společných vzpomínek a využít všechny fotografie, které s danou osobou máte. Pro prarodiče se hodí třeba fotokniha s fotkami vnoučat. Pro vašeho partnera zase nejkrásnější společné momenty či fotky z různých cest. Originálním dárkem může být i fotokniha s nejvtipnějšími momentkami, které jste kdy zachytili. U takové knihy se zasměje celá rodina.  

Po výběru fotek následuje výběr společnosti, u které fotoknihu vytvoříte. Na internetu jich najdete mnoho, my doporučujeme Copy General. Nabízí totiž standardní i nestandardní formáty, můžete si vybrat druh papíru, na který se fotografie vytisknou, a v nabídce jsou i různé potahy desek. Když například zvolíte ekokůži, fotokniha vypadá velmi luxusně, což je v případě vánočního dárku rozhodně žádoucí. Navíc se stačí pouze ozvat a veškeré požadavky s vámi ochotně proberou.  

Jaké fotoknihy se nejčastěji vyrábějí? 

Jako vánoční dárek můžete vytvořit fotoknihu například: 

 • ze společných výletů a dovolených, 
 • z fotek prarodičů a vnoučat, 
 • ze společných cest. 

Lidé dále nejčastěji tvoří fotoknihy: 

 • z fotek prvního roku svých dětí, 
 • z různých zemí a destinací, které navštívili, 
 • ze společně strávených Vánoc, 
 • ze svatby, 
 • z těhotenství. 

Pokud rádi dáváte ručně vyrobené dárky, můžete se i do fotoknihy pustit sami. Sice vám to zabere mnohem více času, než kdybyste ji tvořili online, vlastnoručně vyrobené dárky ale dokážou velmi potěšit. Co na to budete potřebovat: 

 • dva pevné kartony na desky, 
 • fotografie, 
 • několik silnějších papírů – například čtvrtky, 
 • lepidlo, lepicí pásku či fotorůžky, 
 • děrovačku, 
 • provázek či stuhu. 

Jak vyrobit knihu z vlastních fotek svépomocí doma? 

Nejprve udělejte děrovačkou do všech papírů i kartonů otvory na stejném místě. Následně jimi protáhněte stužku, aby vám vznikla kniha a jednotlivé listy se daly pohodlně obracet. Pak se můžete pustit do lepení fotografií. Fantazii se meze nekladou, je na vás, zda použijete lepidlo, ozdobné lepicí pásky či fotorůžky. Kolem fotek můžete nakreslit nějaké obrázky či popsat moment zachycený na fotce. Přidejte i samolepky, pohledy, nebo letenky – zkrátka cokoliv, co se k vašim zážitkům vztahuje.  

Fotodárek vždy potěší 

Fotoknih není nikdy dost. Oproti klasickému fotoalbu jsou mnohem praktičtější. Fotografie vám z ní nemůžou vypadnout, díky vlastním nadpisům na knize navíc víte, kde fotky hledat. Pokud byste ale nenašli tolik fotek, které by fotoknihu zaplnily, můžete vyrobit fotokalendář. Na ten vám stačí pouze 12 fotografií a hned po fotoknize jde o jeden z nejoblíbenějších osobitých dárků. V Copy General si můžete nechat vyrobit i vlastní fotoplakáty, fotoobrazy, a dokonce i tapetu na zeď s libovolným motivem.  

Zdroj obrázku: Ulza / Shutterstock.com

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.